WhatsApp
HAKKIMIZDA

Firmamız 1978 yılında faaliyete geçerek sulama pompaları ve deniz şanzumanları ile trol ağları için vinç üretimine girmiştir. Dönemin siyasi ve ekonomik zorlukları sebebi ile 70 m2 de başlayan iş hayatımız daha sonra inşaat sektöründe kullanılan harç karma makinaları, inşaat vinçleri ve kalıp takviye ekipmanları üretimi ile iş iskeleleri üretimine yönelmiştir. Bu dönemde 90'lı yılların başına kadar hızlı bir büyüme gösteren firmamız 2000 yılında kurumsallaşma çalışmaları sonucu aile şirketi olarak Yimsan markası ile şirketleşmiştir.

Firmamız 2000 yılından itibaren üretimlerinde kullandığı saç, çelik ve her türlü profil demir ile hırdavat grubunda satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamış bu kapsamda Kardemir, Erdemir mamulleri ile her türlü yapısal çelik profillerin satışına başlamaş olup AS KAYNAK - ECZACIBAŞI markalı ürünlerin bayiliğinide alarak tüm AS KAYNAK kaynak elektrodları ve kaynak makinaları ile LINCOLN markalı kaynak ve kesme makinalarının satışına başlamıştır.Ayrıca HABAŞ oksijen gazı bayiliği ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Firmamız 2002 yılında Kosgeb destekleri kapsamında diğer 7 ortağı ile birlikte BARMAK Bartın Makine Ltd. Şti . firmasını kurarak başta ERDEMİR, KARADEMİR, TTK ve İŞDEMİR olmak üzere bölgemizde ve yurt çapında sanayi sektöründe imalat yapan ana firmalarında tedarikçisi olmuştur. Ayrıca Barmak, toprak sanayi ve hidrolik bağlantı elemanları konusunda kendi markası ile üretimine devam etmektedir.

Firmamız özellikle 200 li yolların başından bugüne Çelik kostrüksiyon endüstri yapıları ve özel amaçlı yapılar ile her türlü çelik kostrüksiyon imalatları ve endüstriyel sürgülü kapı imalatlarına başlamıştır. Üretimlerinin tümünü firmamız bünyesindeki proje ve tasarım biriminde üreten firmamız sektördeki her türlü yenilikleri en hızlı biçimde bünyesine katarak bölhemizdeki en kaliteli, hızlı ve kapasitesi en büyük firma olmuştur.

Özellikle 2006 yılında yapmış olduğumuz CNC-OKSİ-PLAZMA kesim makinası  yatırımlarımız ile Batı Karadeniz Bölgesindebir ilki müşterimize sunmuştur.

Firmamız halen 400 m2 kapalı alanada saç kesim bölümü ve malzeme satış ve pazarlama faaliyetlerini 1300 m2 kapalı, 1000 m2 açık alanda üretim ve imalat faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Gelişen kalite bilinci ve müşterilerin beklentilerini her zaman yüksek bir standatta sunmaya çalışan firmamız başlamış olduğu kurumsallaşma sürecinde kalite yönetim sistem alt yapısını kurarak 2007 TSE ve ISO  EN9001-2000 belgesini almıştır.Bu yönetim sistemi prensiplerinde geçmişten gelen kalite ve güven bilinci ile sektörümüzde bölgemizin her zaman en iyi firması olma gayreti ile çalışmalarını sürdükmektedir.